0041796150820

Call us for more details!

info@kalangosfoundation.org

MAIL US TODAY

Web - Press References

"Love life, Feed life, Teach life, Protect life, Serve life" Afksendiyos Kalangos

"Love life, Feed life, Teach life, Protect life, Serve life" Afksendiyos Kalangos

aksam.com

 

28 Mart 2013 Perşembe 18:29 | Son Güncelleme: 28 Mart 2013 Perşembe 18:29
Çocuk kalplere dokunacaklar

Gelişmekte olan ülkelerde doğuştan ya da sonradan kalp hastası olan çocukların ücretsiz tedavi edilmesini sağlayan Herkes İçin Kalp Derneği, 9-14 Nisan tarihlerinde Ekavart Gallery'de bir resim sergisi düzenleyecek. Açılış kokteyli 10 Nisan'da gerçekleştirilecek sergide, dünyaca ünlü ressam Renée Niklan'ın mutluluk, umut ve sevgi mesajları içeren eserleri görülebilecek. Sergilenen eserlerin satışından elde edilecek gelir, kalp hastası çocukların tedavisi için kullanılacak.

Herkes İçin Kalp Derneği'nin kurucusu Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, gelişmekte olan ülkelerde her yıl yaklaşık 2 milyon çocuğun kalp bozukluklarıyla doğduğunu, bu çocukların yarısının maddi kaynak veya sağlık sektöründeki insan kaynağı yetersizliği nedeniyle ilk iki yıl içinde yaşamını yitirdiğini söylüyor. Kalangos'un ifadesine göre, söz konusu ülkelerde açık kalp ameliyatı olmayı bekleyen çocukların sayısı ise 8 milyonu buluyor. Kalangos, “Herkes İçin Kalp Derneği çatısı altında, modern tıbbın sunduğu olanaklardan yararlanamayan bu çocukların İsviçre'de ya da kendi ülkelerinde ücretsiz tedavi olmalarını sağlıyoruz,” diyor.

13 bini aşkın çocuk tedavi edildi

Bugüne kadar 20'den fazla ülkede 13 bini aşkın çocuğu sağlığına kavuşturan Herkes İçin Kalp Derneği, insani yardım amacıyla faaliyet gösterdiği bu ülkelerde aynı zamanda tam donanımlı bölgesel enstitüler kurarak sürdürülebilir yerel sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. Son 15 yılda 100 civarında kalp doktoru yetiştiren Dernek, bu stratejisiyle, ilgili ülkelerde pediatrik kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisine yönelik gerekli teknik altyapının yanı sıra mesleki bilgi birikimi ve deneyimin de oluşmasını mümkün kılıyor.

Alvimedica'dan destek

Herkes İçin Kalp Derneği, sergiyi, girişimsel kardiyoloji alanında Türkiye'deki ilk ve tek üretici firma olan Alvimedica'nın sponsorluğunda gerçekleştirecek. Alvimedica Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton'un konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Tüm dünyada kalp hastası çocuklara bir umut ışığı olan Herkes İçin Kalp Derneği, bu kutsal misyonunu hayata geçirmek ve faaliyetlerini sürdürebilmek için insani yardım gönüllülerinin desteğine ihtiyaç duyuyor. Sağlıklı bir geleceğin sağlıklı nesillerle mümkün olduğuna inanan şirketimiz de gelişmekte olan ülkelerde kalp hastalıklarıyla doğan ya da sonradan bu hastalıklara yakalanan milyonlarca talihsiz çocuğu tedavi ettirmek suretiyle benzersiz bir amaca hizmet eden Herkes İçin Kalp Derneği'nin ülkemizde gerçekleştirmeyi arzu ettiği insani yardım projesine destek vermekten gurur duyuyor.” 

Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos kimdir?

1960 İstanbul doğumlu olan Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni birincilikle bitirdi. İhtisasını Siyami Ersek Hastanesi'nde tamamlayan Kalangos, uzun yıllar Londra, ABD ve Paris'te aldığı eğitimlerle kalp ve damar cerrahisinde uzmanlaştı. Öğrencisi olduğu dünyaca ünlü cerrahlar Alain Carpentier ve Magdi Yacoub'un izinden giden Kalangos, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi'nde kalp ve damar cerrahisi profesörü oldu. 1998 yılında Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kalp cerrahı olarak çalışmaya başlayan Kalangos, 2001 yılında kalp ve damar cerrahisi bölümü başkanlığına getirilerek “ordinaryüs” unvanı aldı. Kalangos, 2011 yılında aynı hastanenin kardiyovasküler departmanı direktörü olarak atandı.

Hücresel kalp nakli, yapay kalp, suni damar, suni akciğer ve biyolojik kalp kapağı gibi konularda pek çok bilimsel proje yürütmekte olan Kalangos'un icat ettiği eriyen kalp kapağı halkası, bugün Türkiye'de ve dünyada birçok hasta tarafından kullanılıyor. Geliştirdiği 14 ayrı teknikten dolayı son 100 yılın en iyi cerrahlarından biri olarak tanınan ve iki kez Nobel Tıp Ödülü'ne aday gösterilen Kalangos, dünyanın en prestijli tıp ödüllerinden Fransız Tıp Akademisi Ödülü'ne sahip bulunuyor.  

Herkes İçin Kalp Derneği hakkında

Herkes İçin Kalp Derneği, gelişmekte olan ülkelerde, doğuştan (konjenital) ya da sonradan (akiz) kalp hastası olan çocukların hayatlarını kurtarmak amacıyla Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos tarafından 2 Temmuz 1998 tarihinde İsviçre'de kuruldu.Bugüne kadar 20'den fazla ülkede 13.000'i aşkın çocuğu sağlığına kavuşturan Dernek, insani yardım amacıyla faaliyet gösterdiği bu ülkelerde aynı zamanda tam donanımlı bölgesel enstitüler kurarak sürdürülebilir yerel sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Source:https://www.aksam.com.tr/saglik/cocuk-kalplere-dokunacaklar/haber-181572

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

"Love life, Feed life, Teach life, Protect life, Serve life" Afksendiyos Kalangos

"Love life, Feed life, Teach life, Protect life, Serve life" Afksendiyos Kalangos

About Helix

Ball tip biltong pork belly frankfurter shankle jerky leberkas pig kielbasa kay boudin alcatra short loin.

Jowl salami leberkas turkey pork brisket meatball turducken flank bilto porke belly ball tip. pork belly frankf urtane bilto

Latest News